নিউজ ডেক্সঃ অৰবিন্দ কেজৰিৱালে বৰ্তমান গুজৰাটত প্ৰচাৰ চলাই আছে। কংগ্ৰেছ এতিয়াও সেই ৰাজ্যখনৰ মূল বিৰোধী দল।কংগ্ৰেছক উৎখাত কৰি নিজৰ দল আম আদমী পাৰ্টীক বিজেপিৰ প্ৰধান প্ৰত্যাহ্বানকাৰী হিচাপে উন্নীত কৰাটোৱেই হৈছে কেজৰীৰ লক্ষ্য।আম এডমি পাৰ্টিৰ দ্বাৰা বিজেপি বিৰোধী ভোট একত্ৰীকৰণৰ বাবে তেওঁ কংগ্ৰেছৰ লগতে বিজেপিকো আক্ৰমণ কৰি আছে। এক সংবাদমেলত কেজৰিৱালে কয়, “কংগ্ৰেছ শেষ।” কংগ্ৰেছক লৈ মোক আৰু প্ৰশ্ন নকৰিব। মানুহে সকলো জানে। কংগ্ৰেছে কি কৈছে বা নকয় তাক কোনেও গুৰুত্ব নিদিয়ে।”দৰাচলতে কেজৰিৱালে পাঞ্জাৱৰ পিছতে মোদীৰ ৰাজ্যলৈ এতিয়া সঘন আহ যাহ কৰিছে। পিছে কেজৰিৱালকো লক্ষ্য কৰি লৈছে কংগ্ৰেছে । দুদিন পূৰ্বে কংগ্ৰেছে অভিযোগ কৰিছিল যে কেজৰিৱালৰ আম আদমী পাৰ্টিয়ে পঞ্জাৱ চৰকাৰৰ ধনেৰে গুজৰাটত প্ৰচাৰ চলাই আছে। যাৰ ফলত পঞ্জাৱ চৰকাৰ দেউলীয়া হৈছে।কংগ্ৰেছৰ অভিযোগৰ প্ৰতি সঁহাৰি জনাই কেজৰিৱালে কয় যে, ‘বিজেপিৰ মূল প্ৰতিদ্বন্দ্বী আপ’। মানুহে কংগ্ৰেছ নিবিচাৰে। গুজৰাটত বহু লোকে বিজেপিক নিবিচাৰে আৰু লগতে কংগ্ৰেছক ভোট দিব নিবিচাৰে। গুজৰাটত আম আদমী পাৰ্টিয়েই হল একমাত্ৰ বিকল্প।”উল্লেখ্য যে,কেজৰিৱালে এতিয়া বিৰোধী দলসমূহক ২০২৪ৰ লোকসভাৰ কথা ভাবি একত্ৰিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে। মমতা বেনাৰ্জী, নীতিশ কুমাৰ, শাৰদ পাৱাৰে সকলো বিৰোধী দলক এটা ছাতিৰ তললৈ আনিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে।